Artykuły

Jaka strona będzie dla mnie najlepsza ?

Tworzenie stron internetowych
Decydując się na założenie własnej strony www nie zawsze zdajemy sobie sprawę, z jakich etapów składa się ta procedura. Samo zlecenie projektu firmie tworzącej strony to dopiero jeden z trzech kroków.

Kolejnym, jest wykupienie domeny czyli naszego adresu, pod którym będzie można oglądać stronę. Firmy handlujące domenami prześcigają się w promocjach i własną domenę możesz mieć w peirwszym roku już za przysłowiową złotówkę (w kolejnych latach należy się liczyć z kosztem kilkudziesięciu złotych rocznie).

No i wreszcie trzeci czynnik czyli hosting. Hosting jest usługą przechowywania na serwerze plików naszej strony www oraz świadczenia stałego dostępu do niej, dzięki czemu może być ona odwiedzana przez internautów. Za hosting zapłacimy kilkaset złotych rocznie; średnio 200-500 złotych na rok.

Jeśli jesteś właścicielem dobrze prosperującej firmy takie wydatki pewnie nie robią na Tobie wrażenia.
Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem albo po prostu nie chcesz wydawać zbyt wiele środków na stworzenie własnej strony internetowej szukasz zapewne tańszej alternatywy.
Wtedy okazuje się, że syn znajomego zrobi ?jakąś stronę za trzy stówy?. Można też użyć darmowego hostingu.
Efektem tego jest często strona mało intuicyjna, po której ciężko jest się poruszać , nie opisana w sposób dostateczny dla wyszukiwarek oraz ?wzbogacona? o nachalnie wyskakujące reklamy będące skutkiem korzystania z darmowych serwerów. Strona, którą jak już ktoś jakimś cudem odnajdzie, to bardzo szybko opuści i zapomni o niej !

Czy naparwdę zależy Ci na takiej wizytówce Twojej firmy ???

Co więc zrobić aby nie wydawać zbyt wiele na profesjonalną stronę internetową ?

Odpowiedzią jest pakiet, w którym wszystkie te wydatki zostały połączone dla Twojej wygody i oszczędności. Płacąc raz otrzymujesz stronę internetową, hosting i domenę jednocześnie !

Ten pakiet to: Tania Strona Internetowa dla Każdego

***

Sięgnąć szczytów, czyli pozycjonowanie stron

Samo posiadanie strony internetowej to jeszcze nie wszystko. Aby ta forma promocji przyniosła korzyść Twojej firmie, ktoś musi tę stronę zobaczyć. Oczywiście można umieścić adres strony na wszystkich materiałach reklamowych (wizytówkach, szyldach, folderach reklamowych). To bardzo skuteczna technika, ale…no właśnie. Pozwala to na przyciągnięcie na stronę ludzi, którzy juz mieli kontakt z Twoim przedsiębiorstwem (przecież skoro tam trafili mają już wizytówkę, widzieli szyld czy ulotkę).

A tymczasem tworząc nową stronę internetową mamy za cel zbudowanie narzędzia do przyciągania nowych Klientów dla Twojej firmy i co ważne, narzędzia całkowicie niezależnego od innych.

Pozycjonowanie

Jak to zrobić ? Trzeba tylko pozwolić się znaleźć w internecie ! Jest wiele możliwości ale jedna z najlepszych dróg dotarcia do nowych Klientów są wyszukiwarki internetowe a ostatnimi czasy jedna z nich- Google.

Czym zatem jest pozycjonowanie ?

Pozycjonowanie to długofalowy proces mający na celu uzyskanie w wynikach wyszukiwarki jak najwyższych pozycji dla wybranych słów lub fraz opisujących naszą działalność.

Skąd wiemy, że to działa ?

Jak wiekszość rzeczy w internecie, także i skuteczność przekierowań na strony wyświetlające sie na konkretnych pozycjach da się zmierzyć i policzyć.
Ostatnie badania pokazują klikalność na wyniki wyszukiwania w Google w zależności od miejsca strony. Pokazują, że pierwsze miejsce zgarnia przeciętnie ponad 55% kliknięć, a pierwsza piątka w sumie ponad 88% ! Dokładnie wygląda to następująco:

  • Drugie miejsce to 13,45% wejść
  • Trzecie miejsce to 9,82%,
  • Czwarte miejsce to 4,00%,
  • Piąte miejsce to 4,73%,
  • Szóste miejsce to 3,27%,
  • Ósme miejsce to 2,91%,
  • Dziesiąte miejsce to 2,55%,

Co wynika z tych liczb ? Proszę zwrócić uwagę, że różnica pomiędzy drugim a pierwszym miejscem to wzrost liczby przekierowań (a więc także i obrotów) o ponad 400%. Awans z pozycji dziesiątej na czwartą daje nam wzrost popularności o 285 %.

Co więcej, w przypadku firm sprzedających swoje towary i usługi przez internet, firm które znają swoją skuteczność i prowadzą statystyki co do ilości klientów, którzy dokonali zakupu w stosunku do unikalnych gości, możliwe jest obliczenie o ile wzrośnie zysk sklepu internetowego. Dzięki tej wiedzy można z kolei określić jakie środki warto przeznaczyć na pozycjonowanie strony.

Kiedy należy oczekiwać efektów ?

Pozycjonowanie jest procesem dość długotrwałym i co ważne ciągłym lecz także i jego efekty są długofalowe. W tym wypadku cierpliwość i konsekwencja są kluczowymi elementami gwarantującymi sukces, jakim jest obecność na szczycie listy wyników wyszukiwania.